‘Verbinding en plezier staan voorop’

René Dinant traint de kinderen die via Schoolsportverenigingen Schiemond en het Nieuwe Westen bij Hockeyclub Delfshaven lid zijn. Zijn drijfveer? ‘Kinderen en ouders verbinden en plezier laten hebben via hockey.’ 

René Dinant, sinds ruim een jaar buurtsportcoach en trainingscoördinator bij HC Delfshaven, is de spil binnen de samenwerking tussen de club en de Schoolsportvereniging (SSV). Hij verzorgt op dit moment de SSV-trainingen in gymzalen in het Nieuwe Westen en Schiemond. 

Plezier 

René is bescheiden over zijn eigen bijdrage aan onze vereniging. Maar als hij in gaat op wat hem drijft zie je een hartverwarmende bevlogenheid in zijn ogen: ‘Kinderen en ouders verbinden en plezier laten hebben via hockey’. 

Voorbeeld 

Zijn grote voorbeeld is zijn vader. Toen hij als kind zelf hockeyde stond hij namelijk altijd klaar voor zijn team. Hij maakte spelen in de breedste zin van het woord mogelijk. René voelt zich bij HC Delfshaven als een vis in het water. ‘Het is een open club waar iedereen welkom is. Ook kinderen waarvoor de gang naar een hockeyclub niet vanzelfsprekend is.’ 

Persoonlijk contact 

Juist daarom investeert hij veel in het maken van persoonlijk contact, zowel met school als de kinderen én de ouders. ‘Zo worden eventuele drempels bespreekbaar en kan ik de helpende hand bieden.’ En met succes. Met de start van het nieuwe seizoen zijn tien kinderen vanuit de Schoolsportvereniging ingestroomd als competitielid. Drie hiervan zijn meiden van M6E4: Catoo (8), Puck (8) en Abigaïl (9). 

Ervaringen 

Op de eerste woensdagmiddag zonder regen willen ze na hun training best even tijd vrijmaken en over hun ervaringen vertellen. ‘We vinden hockey echt heel erg leuk.’ Via de nieuwsbrief van school en enthousiaste verhalen van klasgenoten hoorden ze over hockeytrainingen in hun eigen gymzaal, onder leiding van ‘meester René’. Ze gaven zich op en ontdekten al snel dat ze plezier hadden met hockeyen. Abigaïl: ‘Wedstrijdjes spelen en elkaar helpen.’ ‘En natuurlijk goals maken’, vult Puck aan. Catoo vindt dribbelen en overspelen ook belangrijk. En het gezamenlijke uurtje hockeytraining leverde nog iets belangrijks op: ‘We werden echte vriendinnen!’ 

Competitie 

En dus wisten deze meiden het wel. Samen wilden ze lid worden van een echte hockeyclub. En nu spelen ze competitie met M6E4 in de gestreepte shirts van HC Delfshaven. Na de zomervakantie zijn ze gestart en speelden ze voor het eerst buiten op een echt veld. En dat is een groot verschil met de oude gymzaal. ‘Je hebt meer ruimte om te rennen en het doet minder pijn als je valt’, aldus Catoo. ‘Ja, en je rolt minder op de bal mee als je erop gaat staan’, vult Abigaïl aan. Puck stemt in en stipt nog een ander voordeel aan: ‘Het is veel leuker om met zijn allen een echte wedstrijd te spelen tegen een team van een andere club dan iedere week alleen tegen elkaar een partijtje te spelen.’ 

Over de club 

Hockeyclub Delfshaven is één van de Rotterdamse verenigingen die zich aansloten bij de SSV. Op verschillende locaties biedt HC Delfshaven wekelijks hockeytrainingen aan. Dat HC Delfshaven meedoet aan de SSV is niet geheel onlogisch. De club is in 2015 opgericht door ouders die bij gebrek aan een hockeyvereniging in de buurt er zelf maar één hebben opgericht. Vervolgens werd het ‘wijkgevoel’ één van de belangrijkste doelstellingen en wil de club een dwarsdoorsnede van de Rotterdamse bevolking als lid ontvangen. 

Kracht 

Daarom zet HC Delfshaven zich al vanaf het begin in op kinderen voor wie het deelnemen aan een sportvereniging niet altijd vanzelfsprekend is. Maarten Niggebrugge (projectleider Schoolsportvereniging bij Rotterdam Sportsupport): “De kracht van HC Delfshaven is dat zij dicht bij haar roots blijft. In dat opzicht is deze club echt een voorbeeld voor andere verenigingen.’ 

Bovenstaande artikel verscheen in november 2019 in het clubblad van HC Delfshaven. Het hele interview met Maarten Niggebrugge, over onder meer de relatie tussen de club en de SSV is te lezen via deze link.